دکتر وحید دارابی » مشاوره روانشناسی » بهترین روانپزشک در پاسداران کیست؟

بهترین روانپزشک در پاسداران کیست؟

“من، به روانپزشک مراجعه کنم؟ هرگز» این رایج ترین واکنش در میان افرادی است که ترجیح می دهند به تنهایی با مشکلات شخصی خود کنار بیایند. نکته ای که آنها نمی دانند این است که گاهی اوقات برخی از احساسات غیر قابل کنترل می شوند و بر روابط اجتماعی تأثیر می گذارند و برای رفتن به روانپزشک، دقیقاً لازم نیست در آستانه جنون باشید. بسیاری از مردم فکر می کنند که مراجعه به این متخصصان با برخی بیماری ها یا اختلالات روانی جدی همراه است.  این طرز تفکر ناشی از عدم آگاهی در مورد کاری است که یک روانپزشک انجام می دهد. با ما در ای مقاله همراه باشید تا بهبررسی ویژگی های بهترین روانپزشک در پاسداران و دلیل مراجعه به روانپزشگ را بررسی کنیم.

واقعیت این است که کار یک روانپزشک صرفا ارتباط تنگاتنگی با تجویز دارو برای افراد مبتلا به اسکیزوفرنی یا یک اختلالات روانی جدی ندارد ، چراکه آنها می توانند توصیه هایی را برای بهبود سبک زندگی به اشتراک بگذارند یا راهنمایی هایی برای ارائه یک تربیت بهتر به فرزندان ارائه دهند.

در این مقاله قصد داریم نقش این افراد حرفه ای و اینکه چرا هر فرد عادی می تواند به دانش آنها متوسل شود را بشناسیم.

روانپزشک کیست؟

بهترین روانپزشک در پاسداران پزشک متخصصی است که مسئولیت تشخیص، پیشگیری و درمان مشکلات سلامت روان از جمله اختلالات روانی و عاطفی را بر عهده دارد.

بنابراین، شرایطی مانند ندانستن نحوه برخورد با از دست دادن عزیز ، مشکل خانوادگی، حتی غوطه ور شدن در افسردگی عمیق، دلایل کافی برای کمک گرفتن از بهترین روانپزشک در پاسداران است.

معمولاً این نوع مشکلات اغلب باعث ایجاد اضطراب و مشکلات در روابط اجتماعی یا عملکرد کاری می شوندبنابراین، داشتن راهنمایی یک متخصص می تواند به فرد کمک کند تا بر این ناراحتی ها غلبه کند و از تشدید وضعیت جلوگیری کند.

چه زمانی به روانپزشک مراجعه کنیم؟

علاوه بر موقعیت هایی که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم، می توانید در مواقعی که مشکلاتی به طور ناگهانی به وجود می آیند، مانند موارد زیر، به بهترین روانپزشک در پاسداران مراجعه کنید :

 • توهمات
 • بحران وحشت
 • صداهای اضافی شنیدن
 • افکار خودکشی

البته مشکلات طولانی مدت دیگری نیز وجود دارد که نیاز به توجه روانپزشک دارد، از جمله :

 • اضطراب ناسازگار
 • افسردگی
 • سایر علائم روانشناختی که بر عملکرد و عملکرد فرد در زندگی روزمره تأثیر می گذارد.

به همین ترتیب، این متخصصان اغلب برای موارد زیر استفاده می شوند:

 • دریافت نسخه پزشکی داروی روانگردان به عنوان درمان.
 • ارزیابی و نظارت بر درمان در صورت بروز عوارض جانبی پیچیده.
 • دارویی که قبلا تجویز شده را تنظیم کنید.

بهترین روانپزشک در پاسداران چه می کند؟

اول، نقش روانپزشک ایجاد یک تشخیص بر اساس یک ارزیابی جامع است که شامل موارد زیر است:

 • نقشه مغز
 • معاینه بدنی
 • تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی

بسته به تشخیص، بهترین روانپزشک در پاسداران، بیماری روانی را درمان می کنداو می تواند درمان های زیر را  پیشنهاد دهد:

 • روان درمانی
 • دارو درمانی
 • تکنیک های مختلف تحریک عصبی

ویژگی های بهترین روانپزشک در پاسداران

برای انتخاب یک روانپزشک خوب باید ویژگی های بهترنیروانپزشک در پاسداران را بدانید در ادامه مقاله به بررسی این ویژگی ها می پردازیم.

ویژگی هایی که یک روانپزشک خوب را کامل می کند عموما شامل موارد زیر می شود:

مطمئن و قابل اعتماد بودن

 یکی از مهم‌ترین ویژگی های بهترین روانپزشک در پاسداران برای بیماران این است که او قابل اعتماد به نظر برسد . اعتماد به فردی که آرام، دوستانه و صمیمی به نظر می رسد راحت تر است. ویژگی های شخصی دیگری نیز وجود دارد که روانپزشکان باید سعی در پرورش و تربیت آن ها داشته باشند.

همدلی و توجه به نیازهای دیگران

این شامل توجه به زندگی عاطفی دیگران و تفکر در مورد آن برای درک احساس آنها است. بهترین روانپزشک در پاسداران که این توانایی را دارند می توانند پیش بینی کنند که افراد دیگر در موقعیت های خاص چگونه رفتار خواهند کرد. آنها این کار را با قرار دادن خود در جای بیمار انجام می دهند که بدانند طرف مقابل بودن چگونه است و چگونه احساسات بر رفتار آنها تأثیر می گذارد.

کنجکاوی

کنجکاوی می‌تواند ما را به این سمت سوق دهد که بخواهیم درباره زندگی دیگران، بیوگرافی آنها و نحوه تجربه آنها از جهان بیشتر بدانیم. کنجکاو می توانند اطلاعات لازم را جمع آوری کنند تا بتوانند با طرف مقابل همدلی کنند.

خونگرم و بدون قضاوت

مهم این است که بهترین روانپزشک در پاسداران مردم را دوست داشته باشند و با آنها به خوبی برخورد کنند. روانپزشک نباید در مورد نحوه وجود یا سبک زندگی یک فرد قضاوت کند. وظیفه روانپزشک این نیست که او را به فرد بهتری تبدیل کند، بلکه بهبود سلامت روان اوست.

صبور و شنوای خوبی بودن

وقتی به روانپزشک مراجعه می کنیم، اطمینان داریم که او از شنیدن مشکل ما شوکه نخواهد شد. امیدواریم با دقت به صحبت های ما گوش دهد و در عین حال آرامش و صفا را منتقل کند. منظور ما این نیست که روانپزشک در هر لحظه نمی تواند نگران، عصبی یا غمگین به نظر برسد. لازم است که شخصیت روانپزشک به او اجازه دهد تا احساسات خود را به بیمار نشان دهد، اما به صورت کنترل شده و همخوان با شرایط.

روانپزشکان باید بر اساس اطلاعات انتقال یافته توسط بیمار تصمیم گیری کنند. گاهی اوقات، ممکن است درمان ماه ها طول بکشد، به همین دلیل، گذراندن وقت با بیمار، پرسیدن سؤالات درست و گوش دادن همدلانه بسیار مهم است.

کلام آخر

از این گذشته، بهترین روانپزشک در پاسداران، یک متخصص با آموزش پزشکی در  مواجهه با بیماری های روانی است که هدف آن مانند روانشناسان، کمک به افرادی است که مشکلات روانی، عاطفی و شخصیتی دارند که بر عملکرد آنها در زندگی روزمره تأثیر منفی می گذارد.

دکتر وحید دارابی

دکتر وحید دارابی

روانپزشک و مشاور خانواده
موفق به اخذ دیپلم و ورود به دانشگاه علوم پزشکی در سال 1367 و فارغ التحصیل پزشک عمومی در سال 1375 بودند. در ضمن ورود به دوره رزیدنتی روانپزشکی در سال 1381 و موفق به اخذ بورد تخصصی روانپزشکی در سال 1384 شده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
افسردگی در زنان از علائم تا درمان

افسردگی در زنان از علائم تا درمان

زنان شکاک و عاطفی بیشتر مستعد ابتلا به اختلالات افسردگی هستند، اما یک نوع روان‌پریشی خاص دلیل واضحی برای ایجاد این بیماری نیست. معمولاً تعدادی از عوامل دیگر در شروع افسردگی در زنان نقش دارند، مانند: بیکاری، عدم رضایت، تغییرات هورمونی در دوران بارداری، زایمان،...

پرخاشگری چیست و چه علائمی دارد؟

پرخاشگری چیست و چه علائمی دارد؟

 پرخاشگری بر اساس روانشناسی اجتماعی، هر رفتار یا عملی را توصیف می کند که هدف آن، آسیب رساندن به شخص یا حیوان یا آسیب رساندن به اموال فیزیکی باشد. شناخت راه‌ هایی که نشان دهنده پرخاشگری است، می‌تواند به شما کمک کند تا در کنار خشم و هر احساس دیگری که ممکن است در آن...

افسردگی در دوران کرونا

افسردگی در دوران کرونا

بحران کرونا در سالهای اخیر با تار و پود زندگی همه افراد آمیخته است، به طوری که همه ابعاد زندگی افراد را در بر گرفته است و از کودک تا فرد بزرگسال همه تحت تاثیر آن هستند. از سوی دیگر اقدامات دولت ها برای کنترل بیماری کرونا، مانند قرنطینه اجباری، رعایت فاصله اجتماعی و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *