دکتر وحید دارابی » مشاوره و درمان اعتیاد » بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

برای این که برای ترک اعتیاد به مشاوره و روان درمانی مراجعه شود لازم است قبل از مراجعه اطلاعاتی درباره بهترین مرکز ترک اعتیاد و پزشک مورد نظر داشته باشیم تا بهترین نتیجه برای ما حاصل شود. در این مقاله از زبان بهترین روانپزشک تهران تلاش کرده ایم نکات مهمی که درباره یک مشاور ترک اعتیاد لازم است را برای شما توضیح دهیم. بنابراین اگر به دنبال بهترین کلینیک روانپزشکی ترک اعتیاد هستید بهتر است این مقاله را بخوانید.

اعتیاد وعوارض مخرب

ویژگی های بهترین مرکز ترک اعتیاد

برای این که برای ترک اعتیاد به بهترین مرکز ترک اعتیاد و بهترین دکتر روانپزشک مراجعه شود باید با ویژگی های خوب آشنا باشیم، این ویژگی ها عبارتند از:

داشتن مجوز ها و مدارک تحصیلی مرتبط

لازم است بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشکی که برای ترک اعتیاد مراجعه می کنیم مدارک علمی بالایی داشته و همچنین دوره های لازم مرتبط با ترک اعتیاد را گذرانده باشد. در خصوص ترک اعتیاد داشتن تجربه مرتبط بسیار تاثیرگذار می باشد.

بهداشت و دلنشینی محیط

یکی از مواردی که برای مراجعه کنندگان و به خصوص خانواده های آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است بهداشت محیط بهترین مرکز ترک اعتیاد است. همچنین لازم است محیطی که فرد در آن می خواهد یک کار روان درمانی انجام دهد دلنشین و صمیمی باشد تا بیمار احساس راحتی کند و برای رفتن رقبت داشته باشد. همچنین رفتار پرسنل مشغول در کلینیک و پزشک با بیماران در انتخاب بسیار تاثیر دارد.

درمان بیماری های روانی دیگر همراه با درمان اعتیاد

اعتیاد یک بیماری است که معمولا همراه با دیگربیماری های روان مانند افسردگی، بیش فعالی و … همراه است. بنابراین لازم است برای درمان اعتیاد علاوه بر این موضوع به دیگر بیماری های فرد توجه شود و نسبت به آن ها درمان انجام شود. گاهی حتی ممکن است علت اعتیاد همین بیماری های زمینه ای باشد و با درمان آن ه اعتیاد نیز به مرور درمان شود.

داشتن امکان بستری بیمار یا مشاوره آنلاین

در برخی از موارد ممکن است پزشک تشخیص دهد بهتر است بیمار به طور شبانه روز تحت درمان باشد. به همین دلیل بهتر است پزشک یا دارای شرایط بستری باشد و یا دارای مشاوره آنلاین باشد تا بتواند بیمار را از راه دور کنترل کند. مشاوره آنلاین یکی از مهم ترین امکانات یک پزشک است زیرا در صورت نیاز بیمار در زمان های مختلف می توان با او مشاوره کرد و همچنین می توان بدون مراجعه حضوری درمان را پیش گرفت.

اطمینان از نتایج پزشک

برای این که به بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشک خوب مراجعه کنید لازم است برخی نتایج مثبت را بررسی کنید تا رزومه پزشک را بدست آورید. همچنین پس از گذشت مدتی از درمان، پزشک باید میزان تاثیر درمان را با انجام آزمایش های مختلف بررسی نماید.

ارائه خدمات برای خانواده بیمار

بیماری اعتیاد یک بیماری روانی است که علاوه بر خود فرد اطرافیان و خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد. برای مثال بسیاری از خانواده های این افراد دچار بیماری افسردگی می شوند که فرزند خود را در چنین وضعیتی مشاهده می کنند. بنابراین باید به بهترین مرکز ترک اعتیاد و پزشکی مراجعه شود که علاوه بر درمان اعتیاد به درمان بیماری های ایجاد شده در اطرافیان وی نیز بپردازد. در برخی مراکز مشاهده می شود درمان اعتیاد به صورت جلسات خصوصی و گروهی با خانواده ها برگذار می گردند.

درمان گروهی و استفاده از جدید ترین تکنولوژی ها

در برخی موارد بهتراست درمان به صورت گروهی انجام شود و همچنین بهتر است پزشک در بهترین مرکز ترک اعتیاد از بهترین تکنولوژی ها و جدید ترین متد ها برای درمان استفاده کند. همچنین گاهی ممکن است برای فرد درمان توسط گروهی از روانپزشکان لازم باشد انجام شود که برای این موضوع نیز همکاری پزشک با دیگر روانپزشکان لازم است.

استفاده از تجارب بیماران بهبود یافته

یکی از مواردی که باعث ایجاد انگیزه در افراد مبتلا به اعتیاد می باشد روبرویی با افرادی است که معتاد بوده اند و با انجام درمان های مناسب بهبود یافته اند. فراهم کردن یک بستر سالم برای روبرویی با افرادی که ترک اعتیاد داشته اند یک اقدام کمک کننده برای ترک اعتیاد است.

قرار داشتن مطب در محل مناسب

یکی از موارد بسیار مهم محل قرار داشتن بهترین مرکز ترک اعتیاد است که باید مطب در محلی قرار داشته باشد که رفت و آمد برای بیمار راحت بوده و باعث ماندن در شلوغی شهر نشود. برای مثال اگر مطب وسط شهر باشد رفت و آمد و شلوغی محدوده موجب آزار بیمار می شود.

چگونه بهترین مرکز ترک اعتیاد را پیدا کنیم؟

برای مراجعه به بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشک خوب راه های مختلفی وجود دارد؛ امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان بهترین دکتر را برای ترک اعتیاد انتخاب کرد. این راه ها عبارتند از:

مرکز ترک اعتیاد خوب

جستجو در گوگل

یکی از راه های بسیار مفید برای پیدا کردن بهترین مرکز ترک اعتیاد جستجو در اینترنت می باشد. با جستجو در اینترنت می توان به وبسایت پزشکان مراجعه کرده و همچنین با خواندن مقالاتی درباره این موضوع اطلاعات جامعی بدست آورد.

جستجو در اینستاگرام

یکی دیگر از راه های یافتن بهترین مرکز ترک اعتیاد جستجو در اینستاگرام می باشد. از این طریق می توان به فیلم های پزشک درباره ترک اعتیاد دستیابی داشت و همچنین به نمونه درمان های انجام شده توسط پزشک توجه نمود. یکی از مزیت های یافتن دکتر در اینستاگرام مشاهده ی نظرات بیماران درباره پزشک و میزان مفید بودن درمان است. همچنین در این فضا این امکان وجود دارد تا با پزشک در پیام ها صحبت نمود و سوالات خود را از وی پرسید.

پرسش از اطرافیان

یکی دیگر از راه هایی که برای یافتن بهترین مرکز ترک اعتیاد می توان از آن استفاده کرد صحبت و یا راهنمایی گرفتن از افرادی است که درمان مشابه انجام داده اند. از این طریق می توان درباره محیط دزمان و نحوه برخورد پزشک نیز اطلاعاتی بدست آورد. همچنین پرسش از اطرافیان می تواند به عنوان یک منبع بدون تبلیغ نیز در نظر گرفته شود.

نتیجه گیری

اگر یکی از اطرافیان شما به بیماری اعتیاد دچار است می توانید با مراجعه به بهترین مرکز ترک اعتیاد و روانپزشک و درمان های مختلف این مشکل را رفع نمایید. برای این که به بهترین مرکز ترک و بهترین روانپزشک مراجعه شود تمام جوانب و راهکار ها در این مقاله گفته شده است.

دکتر وحید دارابی

دکتر وحید دارابی

روانپزشک و مشاور خانواده
موفق به اخذ دیپلم و ورود به دانشگاه علوم پزشکی در سال 1367 و فارغ التحصیل پزشک عمومی در سال 1375 بودند. در ضمن ورود به دوره رزیدنتی روانپزشکی در سال 1381 و موفق به اخذ بورد تخصصی روانپزشکی در سال 1384 شده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
ترک اعتیاد زنان و بهترین کمپ بانوان تهران

ترک اعتیاد زنان و بهترین کمپ بانوان تهران

ترک اعتیاد زنان، یکی از مسائل مهم و حیاتی است. اعتیاد به مواد مخدر یا مشروبات الکلی می‌تواند بر زنان و تمامی جوانب زندگی آنان تاثیر زیادی بگذارد. ترک اعتیاد نه تنها برای بهبود سلامت فیزیکی و روانی زنان، بلکه برای بهبود روابط خانوادگی، حرفه‌ای، اجتماعی و عاطفی آن‌ها...

ترک اعتیاد به الکل

ترک اعتیاد به الکل

شاید فکر کنید که الکل جز مواد اعتیادآور مانند مواد مخدر نیست اما در اشتباه هستید. الکل یکی از شایع ترین مواد اعتیادآور و آسیب زاست و به دلیل ممنوعیت این ماده در کشور ما منجر به این شده که مورد سو استفاده افرادی شود که از مواد اولیه بد و بسیار مضر برای الکل استفاده کنند که گاها منجر به مرگ و کما رفتن و یا حتی کوری می شود.

اوردوز چیست و چگونه منجر به فوت می شود؟

اوردوز چیست و چگونه منجر به فوت می شود؟

آیا آنژیوگرافی قلب خطرناک است؟ عده ای زیادی از افراد هستند که قصد انجام آنژیو قلب را دارند ولی استرس این موضوع را دارند که آیا آنژیو خطرناک است؟ برای دریافت این سوال با ما تا آخر این مقاله هماره باشید. در صورتی که دچار گرفتگی عروق قلبی هستید و بایستی آنژیو قلب را...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *