دکتر وحید دارابی » مشاوره درمانی » ساده ترین روش ها برای مقابله با افسردگی
[wtr-time]

ساده ترین روش ها برای مقابله با افسردگی

شرایط بد این روزها سبب شده تا اغلب افراد خانه نشین شوند و روابط اجتماعی محدودی داشته باشیم. ترک کار و از دست دادن روابط با دوستان، همچنین مشکلات مالی احتمالی پیش آمده و از دست دادن هموطنان باعث شده است که تعداد زیادی از افراد خلق آن ها به سمت افسردگی برود.

ساده ترین روش ها برای مقابله با افسردگی

ساده ترین روش ها برای مقابله با افسردگی

علائم و نشانه های ابتلا به افسردگی

یک فرد افسرده علاوه بر اینکه یک خلق غمگین دارد، بی انرژی بوده و دچار خستگی طولانی می باشد. همچنین مشکلات خواب به صورت کم خوابی یا پر خوابی، عدم تمرکز در بعضی موارد آشفته و بی قرار هستند و ناامیدی در خیلی از این افراد دیده می شود.

مهمترین نکته ای که باید در نظر گرفت این است که افسردگی علاوه این که می تواند باعث بی خوابی شود می تواند عامل بروز بسیاری از بیماری های جسمی هم باشد.

راهکارهای درمان و کنترل افسردگی

برای آنکه بتوانیم این خلق افسرده را کنترل کنیم. راه های متفاوتی وجود دارد ولی با توجه به شرایط که در خانه هستیم، قادر به انجام برخی از روش های درمان و کنترل نخواهیم بود. به طور مثال: مشاوره با یک روانپزشک و انجام فعالیت های ورزشی در محیط آزاد را نمی توان انجام داد.

اما جالب است بدانید چندین روش برای کنترل و درمان افسردگی در منزل وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

 

یکی از روش های کنترل و درمان افسردگی نوشتن افکار خود است. به طور معمول یک فرد افسرده خود، محیط و آینده را در بدترین شرایط ممکن و بدبینانه ترین حالت می بیند. به همین منظور لازم است که افکار خود را بنویسید و پاسخ به آن افکار را با فردی که از لحاظ روحی در شرایط بهتر و مناسب تری است در مقابل آن ها بنویسید.

حتی می تواند زمانی که افکار خود را بر روی کاغذ پیاده می کند به این سوالات بیاندیشد و پاسخ آن ها را به صورت منطقی بدهد. که این گونه سوالات بدین صورت است که آیا تمامی شرایط را بررسی کرده ام؟، آیا راهی دیگری وجود ندارد؟، آیا تمامی افکار من درست است؟، پاسخ به این سوالات تا حدودی می تواند خلق فرد را بهتر نمایید.

یکی دیگر از راهکارهایی کنترل افسردگی در منزل، انجام کارها یا فعالیت های مورد علاقه همچون موسیقی و هنر می باشد. انجام این گونه فعالیت ها کمک می نمایید تا افکار فرد پراکنده شود و کمتر به افکار منفی خود متمرکز شود و فکر کند.

کلام آخر

در نهایت بگوییم در صورتی که هیچ کدام از این راهکارها نتوانست به فرد کمک نمایید و حال او را بهبود بخشد، مشاوره با یک روانپزشک و گرفتن درمان های دارویی در بهبود وضعیت فرد بسیار کمک کننده خواهد بود.

راه های ارتباطی با دکتر وحید دارابی متخصص اعصاب و روان – روانپزشک:

شماره های تماس: 22584154 – 26471699

صفحه اینستاگرام: dr.vahiddarabi

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه نمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

Call Now Button