دکتر وحید دارابی » مقالات » بهترین روانپزشک در تهران
[wtr-time]

بهترین روانپزشک در تهران

روانپزشک در تهران

اهمیت به روان از مهمترین عواملی است که بایستی افراد به آن دقت نمایند. بارها ممکن است مشکلات مختلفی برای شما به وجود آمده باشد و این مشکلات موجب تشویش و نگرانی شده شما باشد. در صورتی که افراد نتوانند مشکلات خود را حل نمایند، همین امر می تواند مشکلات جدی برای آن ها در آینده به وجود آورد.

حال یک سوالی که برای اکثر افراد در چنین مواقعی پیش می آید این است که به یک روانپزشک مراجعه نمایند یا یک روانشناس یا به کدام روانپزشک مراجعه نمایند؟

ما در این مقاله قصد داریم برای آنکه بتوانیم انتخابی بهتر داشته باشیم و بدانیم که چه راهکاری می تواند موجب آگاهی و انتخاب بهتر شود با ما همراه باشید.

بهترین روانپزشک در تهران

وظایف روانپزشک

برای آگاهی از وظایف یک روانپزشک باید بگوییم، یک روانپزشک یا متخصص اعصاب و روان یکی از تخصص های پزشکی است، که دوره پزشکی خود را طی هفت سال گذرانده و پس از آن یک دوره چهار سال را سپری کرده است. لازم به ذکر است در طی این دوره روانپزشکان آموزش های مختلفی می بینند. تا بتوانند با توانایی بالا از لحاظ ذهنی مراجعه کنندگان خود را ارزیابی نمایند.

تفاوت کار روانپزشک با روانشناس

سوالی ذهن اکثریت افراد را به خود مشغول ساخته است اینکه تفاوت روانپزشک با روانشناس در چیست؟

عدم شناخت ناکافی می تواند موجب شود تا فرد با مراجعه به فرد اشتباه به بیراهه کشانده شود. بسیاری از افراد تفاوت این دو را نمی دانند. جالب است بدانید که وظیفه ی یک روانپزشک با روانشناس کاملا متفاوت است.

یک روانپزشک در صورتی که مشکلات فرد حاد باشد قادر به تجویز دارو خواهد بود در صورتی که یک روانشناس تنها می تواند مشاوره دهد و حق تجویز هیچ گونه دارویی نخواهد داشت.

ویژگی های بهترین روانپزشک در تهران

به طور حتم نمی توان با وجود کثرت روانپزشکان مشخص نمود کدام یک بهترین هستند، اما می توان با شناخت و آگاهی از ویژگی های یک روانپزشک خوب برای داشتن انتخاب هر چه بهتر تلاش نمود.

روانپزشک

روانپزشک

ما در ادامه قصد داریم به ویژگی های یک روانپزشک خوب و خبره دقت نماییم که عبارت است از:

آشنایی با متد روز پزشکی

با وجود پیشرفت های بسیار در تمامی عرصه ها به ویژه پزشکی، یک روانپزشک خبره و متخصص بایستی با آگاهی از علم روز و به کارگیری آن ها در درمان افراد به کار گیرد.

اهمیت به بیماران و بیمار محور بودن

آنچه باعث می شود تا متخصص روانپزشک را به عنوان یک فرد خبره و متخصص نشان دهد، احترام و اهمیت دادن به فرد بیمار است. بیمار محور بودن یکی از مهمترین و اساسی ترین ویژگی های یک فرد خبره به شمار می آید، که می تواند موجب جلب اعتماد افراد شود.

تجربه و تخصص روانپزشک

همان طور که می دانید در نتیجه درمان عوامل بسیاری نقش داشته و تاثیر دارند. یکی از آن عوامل تاثیر گذار در نتیجه درمان خود روانپزشک است. لذا در انتخاب روانپزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید تا از بروز عوارض جبران ناپذیر بکاهید.

سوابق پزشکی

یکی دیگر از مهمترین معیارهای انتخاب سوابق پزشکی است که در رسیدن به نتیجه مطلوب می تواند کمک بسزایی به ما نمایید. به همین منظور برای کسب آگاهی از تجربه و سوابق پزشکی روانپزشک و مشاوره خانواده خود می توانید از سایت های معتبر پزشکی و منابعی که در خصوص ایشان نوشته اند، اطلاعاتی را کسب نمود.

زمان مراجعه به روانپزشک

مراجعه به روانپزشک و روانشناس در کشورهای پیشرفته یک امر طبیعی و بدیهی است و اکثریت افراد برای امور زندگی خود حداقل مراجعه سالانه دارند. به همین خاطر نمی توان زمان دقیقی را مشخص نمود. افراد می توانند هر زمان که نیاز داشته اند به یک فرد متخصص مشورت نمایند.

زمان مراجعه به روانپزشک

زمان مراجعه به روانپزشک

نکته پایانی

هدف از ارائه این مقاله افزایش سطح آگاهی افراد است. امیدواریم با ارائه این نوشتار توانسته باشیم شما را در شناخت هر چه بهتر از ویژگی های یک روانپزشک خوب یاری رسانده باشیم. در نهایت بگوییم در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید به انتهای صفحه مقالات مراجعه نموده و سوالات خود را از ما بپرسید. ما در تلاشیم با پاسخ گویی به سوالات شما در رفع مشکلات شما یاری گرتان باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه نمایید.

برچسب ها: روانپزشک
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − سه =

Call Now Button